Trio Nété

Trio Nété

Trio Nété bylo založeno v roce 2003. Jeho členové se poprvé sešli v souboru „Moravia Guitar Consort“ zaměřujícím se na interpretaci renesanční a barokní hudby. Jako trio nyní ovšem hrají především hudbu soudobou. Mistrovské třídy u Alvara Pierriho a Pabla Márqueze byly důležitým povzbuzením v počátcích umělecké činnosti. V roce 2005 bylo na základě nahrávky vybráno k účasti v závěrečných kolech mezinárodní soutěže komorní hudby v Osace v Japonsku (5th Osaka International Chamber Music Competition & Festa) a v roce 2006 získalo 1. cenu v mezinárodní kytarové soutěži v italské Gorizii (III. Concorso Europeo di Chitarra Classica „Citta di Gorizia“). Trio s příznivými ohlasy koncertuje na mezinárodní scéně kytarové i komorní hudby (Rassegna internazionale di chitarra classica Citta di Gorizia, Kytarový festival Mikulov, Momentum Musicum Bratislava, Gitarre Wien – Konzerte Internazionale, Dny soudobé hudby – Praha, Liechtensteiner Gitarrentage LIGITA, Janáčkovy Hukvaldy a další).

Trio Nété bylo také již poctěno několika věnováními, přičemž Fauxbourdon Miloše Štědroně a Re- Iva Bláhy jsou s největší pravděpodobností vůbec prvními skladbami předních českých skladatelů – nekytaristů pro kytarové trio.

Ďusi Burmeč 

narozen ve Zlíně. Hudební vzdělání získal na Konzervatoři v Kroměříži u prof. Josefa Švédy a poté na Akademii múzických umění v Praze v kytarové třídě doc. Milana Zelenky. V letech 1994–1999 působil ve známé instrumentální skupině Jablkoň, se kterou nahrál dvě CD – Machalaj a Písničky. Jako člen hudební skupiny Talant se podílel společně s Hradišťanem na nahrávce dvou CD – O Slunovratu a Mys dobré naděje.

Petra Galasová

se narodila v Zábřehu na Moravě. Studovala na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě, kde navštěvovala třídu Bohumily Kunzové. Nyní studuje Vysokou školu múzických umění v Bratislavě pod vedením prof. Jozefa Zsapky. Aktivně se účastnila mistrovských tříd Pavla Steidla, Štěpána Raka, Krzysztofa Pelecha a dalších. Ve spolupráci s handicapovanými dětmi také vystoupila pro Český rozhlas, Českou televizi, v Národním divadle v Praze a na mnoha koncertech a festivalech. Od roku 2013 vyučuje na Konzervatoři v Olomouci. Petra Galasová nahradila v roce 2013 v sestavě Tria Nété Annu Slezákovou.

Vlastimil Flajšingr

narozen ve Zlíně, kde byl jeho prvním učitelem Jaromír Konečný. Během studia na Konzervatoři v Pardubicích ve třídě Stanislava Juřici se aktivně zúčastnil mistrovských tříd, které vedli Roberto Aussel, Carlo Marchione a další. Kromě zájmu o komorní hudbu se věnuje také pedagogické a organizátorské činnosti. Je předsedou festivalové řady „Kytara Zlín – Mezinárodní koncerty v atriu”.

Webové stránky Trio Nété.