Pavel Kotrla

Pavel Kotrla

(nar. 1974 ve Vsetíně)
Básník, publicista, redaktor.

Vystudoval literární vědu a češtinu na Filozofické fakultě Ostravské univerzity v Ostravě. Je zakládajícím členem a šéfredaktorem literárního čtvrtletníku Texty. Vytvořil virtuální knihovničku rukopisů Scriprorium, provozuje internetový literární rozcestník Potápěč. Mezi jeho záliby patří fotografování, fotografie osobností českého literárního života představil
na výstavě Vládci slov.

Žije na Bystřičce.

Píše recenze, překládá. Od roku 1995 publikuje své texty v řadě periodik, např. v Aluzi, Tvaru, Welesu, do časopisu Host píše sloupky věnované literatuře na internetu. Je spoluautorem dvou vydání Slovníku osobností kulturního a společenského života Valašska a hesly přispěl do Literárního slovníku severní Moravy a Slezska.
Od roku 2007 je redaktorem Aluze, revue pro literaturu, filozofii a jiné. Dramaturgicky a redakčně připravuje rozhlasové a televizní pořady,  ve spolupráci s Masarykovou veřejnou knihovnou ve Vsetíně organizuje literární besedy.
Je spolupořadatelem Středoevropského překladatelského tábora pro zahraniční studenty bohemistiky a začínající překladatele.

Vydal knihy o dějinách Bystřičky a básnickou sbírku Prstem na sklo rybám (2013), je spoluautorem publikace o fotografovi Robertu Goláňovi.

 

Blog autora: http://kotrla.com/pmpro/index.php

Osobní stránky autora: http://kotrla.com/

 

Odkaz na knihy autora do katalogu Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

 

 

 

 

 

Prstem na sklo rybám

Středa 23. 4. 2014 18.00 kavárna

Básníci a časopis Texty. Večer s novou poezií Pavla Kotrly, Jakuba Chrobáka a Ondřeje Hložka uvede Petr Odehnal, hraje Ležérně a vleže.

>> přejít na program