Ondřej Hložek

Ondřej Hložek

(nar. 1986 v Opavě)
Básník, redaktor.

Vystudoval obor Česká literatura na Slezské univerzitě v Opavě. Pořádá kulturní akce se zaměřením na literaturu.

Žije v Opavě.

Je laureátem několika literárních cen (Literární cena Vladimíra Vokolka 2009 a 2011, Literární soutěž Františka Halase 2010 a jiných).

Publikoval v časopisech Host, Tvar, Weles, Texty, Aluze, H_aluze, Protimluv, Partonyma i jiných a v řadě soutěžních almanachů.

Jeho básně si mohli lidé přečíst v tramvajích v Ostravě v rámci projektu TramBus Ostrava!!! Poetry (2010) či na sloupech veřejného osvětlení v Opavě během akce Guerilla
Poetring (2013).

Je organizátorem cyklu literárních večerů a autorských čtení Básnické hlasy.

Debutoval básnickou sbírku Tížiny, kterou v roce 2011 vydalo nakladatelství Dalibora Maliny ve Vsetíně. Vyvolala řadu ohlasů v literárně kritických periodikách. Texty z Tížin prezentoval Jakub Chrobák v rámci pořadu České televize s názvem Česko jedna báseň. Výběr z jeho básní zazněl v rozhlasovém magazínu Zelené peří (2006 a 2010) a v cyklu o mladých autorech Radia Wave s názvem Liberatura (2013).

Roku 2012 publikoval v bibliofilské tiskové i elektronické podobě básnické texty v grafické úpravě Lucie Vyhnálkové pod názvem Samoty.

V roce 2013 vyšla v nakladatelství Zájezdí v elektronické podobě jeho básnická skladba s názvem Otluky. Koncem téhož roku vydal svou druhou básnickou sbírku s názvem Domů v edici Srdeční výdej, kterou vydává Masarykova univerzita v Brně.

 

Osobní stránky autora: http://www.hlozek.com/index2.htm

 

Odkaz na knihy autora do katalogu Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

 

 

 

 

 

Domů

 

 

 

 

 

Středa 23. 4. 2014 18.00 kavárna

Básníci a časopis Texty. Večer s novou poezií Pavla Kotrly, Jakuba Chrobáka a Ondřeje Hložka uvede Petr Odehnal, hraje Ležérně a vleže.

>> přejít na program